Skandal na meczu. Kibice Sandecji zdemolowali stadion

Siarka Tarnobrzeg przegrała we wczorajszym meczu z Sandecją Nowy Sącz 0:1 w meczu 3. ligi – grupy IV. Podczas spotkania doszło jednak do skandalu. Jego efektem była awantura na trybunach oraz kompletnie zniszczony sektor gości i toaleta.

O szczegółach tej bulwersującej sprawy informuje portal Korso24. Wg. autorów artykułu awantura na stadionie zaczęła się w chwili, gdy przyjezdni zobaczyli swoją flagę w rękach kibiców Siarki oraz Wisłoki. W bardzo krótkim czasie sektor gości został kompletnie zdemolowany. Wyrwane krzesełka wylądowały na murawie stadionu. Mecz, który zgromadził około trzech tysięcy kibiców, przed 80. minutą została przerwany przez sędziego głównego. Do opanowania sytuacji potrzebne były liczne siły policji.

„Mecz przerwany, kibole gości demolują stadion Siarki” – napisał na Twitterze Maciej Szcześniewski. „Sączersi wspierani mocno przez Stal Mielec i Czarnych Jasło. Wyrywają krzesełka i rzucają na płytę” – dodał nieco później.

Sytuacja została opanowana, spotkanie wznowiono. Jego wynik nie uległ już zmianie i Sandecja zwyciężyła 1:0. Tym samym z dorobkiem 19 punktów przewodzi ona tabeli swojej grupy III ligi. Na koncie ma sześć wygranych oraz remis. Siarka plasuje się na piątej lokacie. Zgromadziła dotychczas 13 „oczek”. W następnej kolejce Sandecja zmierzy się z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.

Siarka Tarnobrzeg opublikowała wpis w mediach społecznościowych, pokazując skalę zniszczeń. Jak widać, szkody obejmują również toalety, które aktualnie na pewno nie nadają się do użytku.

W sprawie wydarzeń na stadionie w Tarnobrzegu oświadczenie wydała MKS Sandecja.

Poniżej jego treść.

MKS Sandecja S.A. stanowczo potępia incydenty, do których doszło w sektorze gości podczas wczorajszego meczu między Siarką Tarnobrzeg, a naszym zespołem. Wyrażamy głębokie ubolewanie z powodu zajść, które miały miejsce w drugiej połowie spotkania.

Jako klub zawsze promujemy wartości takie, jak wzajemny szacunek, zasady Fair Play oraz zdrowa, sportowa rywalizacja. Wczorajsze wydarzenia są sprzeczne z naszymi ideałami, dlatego jednoznacznie odcinamy się od wszelkich przejawów agresji, w tym niszczenia mienia publicznego.