Szósta książką Magdaleny Ponurkiewicz. Spotkanie z autorką już 23 stycznia

Już 23 stycznia o godz. 18:00 w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w sali im. Romana Sichrawy odbędzie się promocja książki „Listy z podróży” autorstwa znanej sądeckiej pisarka Magdaleny Ponurkiewicz. W trakcie spotkania będzie można wysłuchać fragmentów książki czytanych przez autorkę a także jej męża Janusza Ponurkiewicza. Spotkanie poprowadzą Barbara i Aleksander Porzuckowie a wystąpią w nim Tomasz Wolak i Antonina Zwolenik.

„Listy z podróży” to szósta książka napisana przez Magdalenę Ponurkiewicz, a pomysł jej powstania – jak podkreśla sama autorka – zrodził się w trakcie zwiedzania wyjątkowych miejsc w Polsce.

Magdalena Ponurkiewicz urodziła się w 1945 roku w Barcicach k. Starego Sącza. Pierwsze lata życia spędziła w przepięknej barcickiej leśniczówce nad Popradem. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej pracowała w sądeckiej oświacie i służbie zdrowia jako jedyny logopeda w województwie.  Zadebiutowała zbiorem wierszy „Leśne przypomnienia” a jej opowiadanie „Zatyczka” ukazało się w Przeglądzie Readers Digest. Pierwsza książka Magdaleny Ponurkiewicz pt. „Okruchy pamięci” to sentymentalna podróż do krainy dzieciństwa, Doliny Popradu i Beskidu Sądeckiego. Książka zajęła pierwsze miejsce w głosowaniu czytelników w konkursie ks. prof. B. Kumora w 2015 r.

Taki sam sukces u czytelników osiągnęła „Tajemnica węgierskiego manuskryptu” wydana w roku 2013, będąca opowieścią osadzoną w Beskidzie Sądeckim opowiadającą o przyjaźni Polaków i Węgrów w najtrudniejszych dla tych dwu narodów czasach.

Magdalena Ponurkiewicz jest również autorką książek: „Okruchy życia” /druga część „Okruchów pamięci”/ stanowiącej zamknięcie cyklu wspomnienia autorki; „Byłam niewolnicą czyli na czarno w Nowym Jorku”, będącej z kolei reportażem z pobytu w USA a także „Bój o Polskę”, wydanej w 2019 roku, która jest pozycję publicystyczną o tematyce politycznej.

Skip to content