Ze względów bezpieczeństwa 25 lutego zostanie odnowiony certyfikat domenowy mObywatela. W związku z tym, aby nadal korzystać z aplikacji, trzeba będzie mieć jej aktualną wersję – taką, która będzie oznaczona numerem 4.50.1 lub wyższym. Jeśli mObywatel aktualizuje się automatycznie (z czego korzysta znaczna część użytkowników), nie trzeba nic robić ale jeśli telefon nie ma takich ustawień już teraz należy wejść do sklepu Google Play lub App Store i zaktualizuj swojego mObywatela.
Aktualizowanie aplikacji służy nie tylko rozbudowie jej możliwości czy poprawie funkcjonowania, ale także zwiększeniu bezpieczeństwa. To ostatnie zapewnia między innymi regularne odnawianie certyfikatów. Jest to rozwiązanie powszechnie stosowane w świecie IT. Ma na celu zwiększenie poziomu zabezpieczeń. Ministerstwo Cyfryzacji przekonuje, że bezpieczeństwo mObywatela jest priorytetem, dlatego taką operację będziemy cyklicznie powtarzać.
JAK SPRAWDZIĆ JAKĄ WERSJĘ mObywatela posiadamy w swoim telefonie?
Wystarczy wejść do sklepu Google Play lub App Store. Należy zwrócić uwagę, czy przycisk informujący o możliwości aktualizacji (Zaktualizuj lub Uaktualnij) widnieje na ekranie. Jeśli nie będzie możliwości aktualizacji, wówczas zamiast niego zobaczysz przycisk o nazwie Otwórz.
W sklepie możesz też wejść w szczegóły aplikacji i poszukać numeru jej aktualnie dostępnej wersji. Następnie można go porównać z numerem wersji swojego mObywatela. Aby go sprawdzić, uruchom aplikację i zanim się do niej zalogujesz, zerknij w prawy dolny róg ekranu – tam zobaczysz numer wersji mObywatela zainstalowanego na Twoim urządzeniu.
Warto już teraz sprawdzić z jakiej wersji aplikacji mObywatel korzystamy ponieważ jeśli jej aktualizacja jest konieczna a nie zrobimy tego przed 25 lutego, dostęp do wszystkich możliwości aplikacji zostanie utracony i nie będzie możliwe nawet logowanie. Na szczęście jest na to proste rozwiązanie. Jeśli Cię to spotka, zaktualizuj mObywatela w sklepie Google Play lub App Store. To wystarczy, aby móc znowu z niego korzystać.